Konsultacje lekarskie online. Wizyty domowe.

O MNIE

 

Jestem absolwentką  Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im Piastów Śląskich we Wrocławiu.  W 2011 roku uzyskałam tytuł lekarza medycyny a w 2012 roku prawo wykonywania zawodu. Następnie rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie chorób wewnętrznych, które ukończyłam w 2019 roku. W czerwcu 2020 roku złożyłam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i uzyskałam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych z oceną ponad dobrą. Wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne nabyłam w Oddziale Wewnętrznym oraz w Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Nowej Soli. Moje doświadczenie zawodowe pogłębiam, praktykując w Przychodni Lekarskiej Betiuk i Kwiatkowscy w Nowym Miasteczku, w której w listopadzie 2020r. rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie medycyny rodzinnej. Od początku pandemii COVID-19 wiodącym celem mojej działalności jest codzienna pomoc chorym w izolacji domowej – przeprowadzam wizyty osobiste, korzystając podczas nich z narzędzi nowoczesnej medycyny – ultrasonografii klatki piersiowej. Bezpośredni domowy kontakt z chorym, nie tylko z covid19, jest – w mojej ocenie – podstawą dobrej współpracy lekarz-pacjent. Propaguję konieczność stałej, bezpośredniej oceny lekarskiej zwłaszcza nad chorym w podeszłym wieku.

Liczne odbyte szkolenia, kursy i konferencje kształtują we mnie potrzebę praktykowania w duchu nowoczesnej medycyny, popartej dowodami naukowymi. Wierzę w holistyczne podejście do  pacjenta – każdy organizm i poszczególne sfery życia stanowią jednorodną całość. Leczenie – w mojej opinii – powinno polegać na próbie przywrócenia harmonii we wszystkich obszarach życia. Swoją pracę wykonuję z najwyższą starannością, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom moich pacjentów.

Na co dzień jestem mamą dwójki dzieci, kocham podróże – tę pasję wraz z mężem Pawłem staramy się przekazać dzieciom i ukształtować w nich miłość do ludzi i świata, na każdej szerokości geograficznej.  Poznać mnie można również w mediach społecznościowych. 

 

Zapraszam na kanał You Tube – Domowy Doktor!

lek. Justyna Rajkiewicz - specjalista chorób wewnętrznych

Prywatnie…

Kocham podróże,  słońce, przyrodę, w chwilach wolnych wręcz zatapiam się w dobrej książce.

Wiem, jak kruche bywa ludzkie życie i zdrowie, dlatego żyję chwilą a w zamęcie codzienności – po prostu – staram się być szczęśliwa.

REJESTRACJA